Rezultate pentru eticheta "meci amical"

Farul Constanța a pierdut meciul amical programat în această pauză competițională. Lipsiți de aportul celor mai importanți jucători, care au fost convocați la loturile naționale, „marinarii” au fost învinși aseară de bulgarii de la Cerno More Varna cu scorul de 3-1.

Farul Constanța a intrat în linie dreaptă cu pregătirea înaintea startului în noul sezon competițional. Formația de pe litoral dispută mâine seară ultimul meci de pregătire din această vară, contra celor de la CSA Steaua, prilej cu care își va prezenta și lotul de jucători.

Profitând de amânarea partidei cu Academica Clinceni din campionat, Farul Constanța a disputat la mijlocul acestei săptămâni un meci amical contra bulgarilor de la Cerno More Varna. Victoria a revenit oaspeților cu scorul de 3-2, golul decisiv fiind înscris în minutele de prelungire. În absența titularilor, Gheorghe Hagi a mizat pe fotbaliștii care au jucat mai puțin în ultima perioadă, dar și pe jucătorii de perspectivă ai Farului.

Farul este gata de startul în noul sezon al Ligii Întâi. Constănțenii au încheiat la egalitate ultimul amical al verii, scor 1-1, contra bulgarilor de la Cerno More Varna. Singurul gol pentru elevii lui Gheorghe Hagi a fost înscris de Alexi Pitu, în startul partidei.

Așteptarea a luat sfârșit pentru suporterii Farului și ai fotbalului din Constanța. După ce accesul pe stadioane a fost interzis spectatorilor în ultimul an, aceștia vor avea din nou posibilitatea sâmbătă să asiste la un meci de fotbal. „Marinarii” își vor prezenta lotul de jucători cu care vor aborda primul sezon în Liga Întâi după fuziunea cu Viitorul.